Деветгодишно момче прави неверојатни трикови со пинг-понг топче

Деветгодишно момче прави неверојатни трикови со пинг-понг топче

Ова талентирано момче е Том Спајсер од Австралија, кој на само деветгодишна возраст веќе ги запрепастува сите кои го виделе на дело како ги изведува своите трикови со пинг-понг топче. Тој знае на магичен начин да го уфрли малото топче во чаша или корпа за отпадоци, а тоа му успева дури и додека скока на трамболина.Деветгодишно момче прави неверојатни трикови со пинг понг топчеТом стана познат благодарение на ова видео кое го снимил неговиот татко Нил. Кога забележал дека син му поседува талент, тој не го пратил во школа за пинг-понг, туку му помагал да ги усоврши неговите способности во врска со триковите. Ова видео прво стана хит на интернет, а подоцна било прикажано и на австралискиот Канал 9.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар