Најважно е ножевите да се остри

Германската компанија „WMF“ која се занимава со производство и продажба на ножеви и друг кујнски прибор, на многу оригинален начин успева да ги промовира своите производи. Тие претставуваат што сè можете да направите со нивните ножеви бидејќи се многу остри. Нивните ножеви се многу почитувани помеѓу светските готвачи.Најважно е ножевите да се остриНајважно е ножевите да се остриНајважно е ножевите да се остриНајважно е ножевите да се остриНајважно е ножевите да се остриНајважно е ножевите да се остриНајважно е ножевите да се остри


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар