штикли | Кафе пауза

Истражување: Дали изборот на обувки на жените зависи од мажот што им се допаѓа?

Неодамнешно истражување спроведено на Универзитетот во Словачка покажало дека изборот на обувки за љубовен состанок зависи од мажот со кој жената излегува.

14 совети кои ќе ви помогнат да го преживеете цел ден на високи штикли

Со овие трикови, ќе можете да ги носите вашите омилени штикли кога и да посакате, без да се грижите за болката.

Стилски грешки: Облека којашто никако не смеете да ја комбинирате со штикли

Имајте на ум, дека штиклите изгледаат убаво, само доколку се носат на правилен начин и добро искомбинирани со останата облека. Прочитајте кои модни правила, не смеете да ги прекршите, ако сакате да имате добар стил.

Штикли поудобни од патики? И тоа е можно!

Благодарение на овој уникатен и иновативен дизајн, носењето штикли веќе никогаш нема да создава непријатности.

Остварување на соништата: Штикли кои лесно се трансформираат во рамни чевли

Тие може да се пронајдат во различни бои, а менувањето на потпетицата е многу лесно!

5 совршени есенски комбинации со чизми

Есента само што не пристигнала и тоа лесно може да се претпостави по временската прогноза.

Едноставен трик кој ќе ви помогне да ја спречите појавата на плускавците од вашите омилени штикли

Колку пати ви се случило вашиот најубав пар високи потпетици да бидат и оние кои ви создаваат најразлични болки и начини да посакувате да плачете?

Инспирирани од „Алиса во земјата на чудата“: Чевли кои веднаш ќе ги посакате

Благодарение на храбрите и колоритни дизајни, овие чевли изгледаат совршено за Дизни.

6 причини зошто вашите штикли изгледаат евтино

Сè додека знаете што ги прави штиклите да изгледаат евтино и свесни сте дека она што можеби изгледа добро на скапите, не мора да изгледа убаво и на поевтините, нема да згрешите во вашиот избор на обувки.
Датум: 27 јан 2016

Обувки по кои лудуваат познатите дами

Не е потребно многу време за некој моден тренд во Холивуд да стане апсолутен хит. Во тоа се уверуваме и со моментално најатрактивните и најпопуларни модели на обувки.

За вистинските дами: Ситници кои ги полудуваат сите мажи

Постојат неколку ситници кај жените кои се сосема обични и едноставни, но кои имаат моќ да ги маѓепсаат мажите.

3 женски оружја кои ќе ви помогнат при ненадеен напад за помалку од 10 секунди

Овие 3 женски оружуја можат да ви го спасат животот...