Остварување на соништата: Штикли кои лесно се трансформираат во рамни чевли

Болката во стапалата предизвикана од носењето штикли веќе може да биде минато, со помош на овие чевли дизајнирани од германската компанија „Mime et moi“.

Сон на многу жени: Штикли кои лесно се претвораат во рамни чевли

Тие може да ѝ овозможат на секоја жена да стигне до канцеларијата носејќи рамни чевли, кога ќе биде таму да ги претвори во штикли, додека пак вечерта повторно да ги промени. Имено, оваа компанија создала серија чевли со различни големини на потпетици, што значи дека никогаш повеќе со вас нема да треба да носите резервен пар.

Сон на многу жени: Штикли кои лесно се претвораат во рамни чевли

Тие може да се пронајдат во повеќе бои, а менувањето на потпетицата е многу лесно. Сѐ што треба е да го повлечете чкрапалото, да ја извадите монтираната потпетица и да ја ставите посакуваната големина, при што потоа треба само да згазнете на задниот дел од стапалото, па ќе бидете спремни за претстојната прилика.

Сон на многу жени: Штикли кои лесно се претвораат во рамни чевли

Додека рамните чевли се со висина од три сантиметри, што се однесува до другите видови штикли, корисниците може да изберат помеѓу три, седум или десет сантиметри.

Сон на многу жени: Штикли кои лесно се претвораат во рамни чевли

Оваа уникатна комбинација ќе ви биде совршен придружник во кој било дел од денот или во која било прилика.

Погледнете го видеото и видете како изгледаат чевлите од соништата на многу жени!

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар