шампон | Кафе пауза

Која е улогата на мицеларниот шампон?

Експертите од областа тврдат дека и микеларниот шампон за коса ќе го пронајде вистинскиот пат до потрошувачите.

Одличен рецепт за шампон за мрсна коса

Решението за мрсна коса не е секојдневното миење, бидејќи шампонот уште толку ќе го иритира нејзиниот корен.

Го употребувате ли вистинскиот шампон за вашата коса?

Важен е составот на шампонот, а не што ви ветува рекламата!

Читајте ја етикетата: 4 опасни состојки кои најчесто се кријат во шампоните

Внимателно читајте што пишува на етикетата, бидејќи понекогаш вашиот омилен шампон со мирис на кокос може да содржи некои опасни супстанци!

Топ 10 совети за здрава и негувана коса

Ако сакате вашата коса да биде убава и здрава, и покрај хемиските третмани и изложувањето на топлите апарати, мора да водите голема грижа за неа.

Ослободете се од вошките на едноставен и природен начин

Без разлика на нивото на лична хигиена, тие може да се појават кај секого, затоа не треба да се бара виновникот, туку да се работи на решавање на проблемот.
Датум: 29 мај 2015
, Автор:

Држите диета, спортувате, а сè уште немате витка линија!? Тогаш дефинитивно е заради ова!

Правилно се храните, држите диети, се движите, вежбате, а килограмите само се натрупуваат. Во што е проблемот? Еве ја препораката од една дама.
Датум: 29 мај 2015
, Автор:

9 работи кои никој никогаш не ви ги кажал за шампоните

Сигурно сте слушнале многу теории и факти за миењето на косата и шампоните. Меѓутоа, пронајдовме 9 работи кои вашиот фризер ви ги нема кажано, а најверојатно и ги немате прочитано.
Датум: 07 апр 2015
, Автор:

Чисти четки за беспрекорна шминка: Како правилно да ги исчистите?

Четките за шминкање се многу важни кога станува збор за самото шминкање. Но, нивното одржување и чистење е уште поважно. Еве начин како тие да блеснат.

Сè што треба да знаете за кратката коса

Оваа година можеме да видиме голем број познати дами со кратка коса. Иако ви се допаѓа како им стојат, пред да посетите фризер за да направите ваква драстична промена, прочитајте ги овие добри и лоши страни на кратката фризура.

За што сè можете да го искористите шампонот за коса?

Ако ви има останато малку шампон или пак имате некој што не го користите, не фрлајте го туку искористете го на вистински начин.