10 работи кои НЕ смеете да ги правите на првиот состанок

Момчето што го набљудувавте неколку недели конечно ве покани да одите на состанок, нормално вие сте возбудени. Пред да одлучите што ќе облечете, ова се работи кои не смеете да ги направите на првиот состанок.

Вашата омилена фризура зборува многу за вас

Прочитајте го списокот со најчести женски фризури и нивното значење. Забавувајте се откривајќи дали вашата омилена фризура може да открие нешто за вашата личност.

Неколку факти за месечината

Појавувањето на месечината постојано се менува и влијае врз нас повеќе отколку што можете да замислите. Ова се неколку факти кои можеби не сте ги знаеле за нашиот природен сателит.
Датум: 15 ное 2014
, Автор:

За што сè можете да го искористите шампонот за коса?

Ако ви има останато малку шампон или пак имате некој што не го користите, не фрлајте го туку искористете го на вистински начин.

Викенд книга: „Совршено несовршен пар“ – Сузан Елизабет Филипс

Тој ја бара совршената жена... Таа е сè само совршена не.
Датум: 15 ное 2014
, Автор:

Слатките авантури на ежот Хамфри

Даен Модафери работи во филмската и ТВ индустрија, па токму затоа таа решила да направи фотографии од нејзиниот еж исто како тој да е дел од филм.