10 работи кои НЕ смеете да ги правите на првиот состанок

Момчето што го набљудувавте неколку недели конечно ве покани да одите на состанок, нормално вие сте возбудени. Но почекајте! Пред да одлучите што ќе облечете, ова се работи кои не смеете да ги направите на првиот состанок

1-10-raboti-koi-ne-smeete-da-gi-pravite-na-prviot-sostanok-www.kafepauza.mk

1. Не зборувајте само за себе. Посветете внимание и на она што тој сака да ви го каже, во спротивно тој ќе умре од досада.

2-10-raboti-koi-ne-smeete-da-gi-pravite-na-prviot-sostanok-www.kafepauza.mk

2. Немојте да бидете премногу директни. Секс на првиот состанок? Подобро не.

3-10-raboti-koi-ne-smeete-da-gi-pravite-na-prviot-sostanok-www.kafepauza.mk

3.  Не зборувајте за вашиот бивш. Тој не сака да слуша како вие сè уште не можете да поверувате зошто воопшто сте ја прекинале таа врска.

4-10-raboti-koi-ne-smeete-da-gi-pravite-na-prviot-sostanok-www.kafepauza.mk

4.  Не претерувајте со емоциите. Некои момци не можат да поднесат премногу чувствителни девојки.

5-10-raboti-koi-ne-smeete-da-gi-pravite-na-prviot-sostanok-www.kafepauza.mk

5.  Не претерувајте со реакциите кога тој ќе ви каже дека не ја сака серијата што вие моментално ја гледате.

6-10-raboti-koi-ne-smeete-da-gi-pravite-na-prviot-sostanok-www.kafepauza.mk

6.  Ако одите во бар, немојте да претерувате со пиењето. Никој не сака да биде на состанок со пијана девојка.

7-10-raboti-koi-ne-smeete-da-gi-pravite-na-prviot-sostanok-www.kafepauza.mk

7.  Немојте тотално да се „закочите“. Во ред е на првиот состанок да бидете нервозни, но пробајте тоа да не биде надвор од границата.

8-10-raboti-koi-ne-smeete-da-gi-pravite-na-prviot-sostanok-www.kafepauza.mk

8.  Не осудувајте премногу. Тој е човек, а луѓето прават грешки.

9-10-raboti-koi-ne-smeete-da-gi-pravite-na-prviot-sostanok-www.kafepauza.mk

9.  Не зборувајте за брак. Сепак ова е ваш прв состанок.

10-10-raboti-koi-ne-smeete-da-gi-pravite-na-prviot-sostanok-www.kafepauza.mk

10.  На крај, ако состанокот и не е бил онаков како што сте очекувале, не дозволувајте да заврши непријатно. Ако тој ве прегрне, само бидете добри и возвратете.

11-10-raboti-koi-ne-smeete-da-gi-pravite-na-prviot-sostanok-www.kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар