умор | Кафе пауза

Изморени сте од животот? Ова се знаците кои укажуваат на тоа!

Дали ви е преку глава од сè и понекогаш немате волја да продолжите напред?

7 изненадувачки причини поради кои секогаш се будите уморни

Се чувствувате уморни иако спиевте цела ноќ?

Нервоза, тага, несоница: Како топлото време влијае на физичкото и психичкото здравје?

Летниот период кај многу луѓе предизвикува бурни емоции и нервоза, што докажува дека топлината поттикнува агресија, стануваме поспани, поуморни и тешко се концентрираме.

5 знаци дека вашата истоштеност може да биде последица на синдром на хроничен умор

Дали вашиот мозок е како заглавен во „потиштеност“? 
Датум: 25 јун 2019
, Автор:

Премореноста од работа до 2022 година ќе биде официјална болест

Од 2022 година, премореноста од работа ќе биде официјална болест од која ќе можеме да се лечиме и за која ќе мора да одиме на лекар.

5 секојдневни навики кои всушност се главни виновници за вашиот умор

Ако мислите дека исцрпеноста е нешто со што мора да живеете и од што не можете да се ослободите, размислете повторно!

4 знаци дека вашиот хроничен стрес е предизвикан од исцрпеност на надбубрежните жлезди

Дали ви се чини како да нема крај на истоштеноста што ја чувствувате и како постојано да живеете во стрес?

Дали вашата душа е уморна?

Кога душата дава знак, послушајте ја и дозволете ѝ да се одмори.

7 знаци дека вашата душа е уморна и сака да комуницира со вас

Овие знаци укажуваат на тоа дека енергијата и радоста во вашиот живот се намалува.

Поспаниот возач е исто толку опасен колку и пијаниот

Истоштеноста може да го има истиот ефект на мозокот како и претераното пиење алкохол.

Не игнорирајте ги: 10 знаци дека сте уморни од сѐ

Постојат и одредени мали, скриени знаци, кои всушност може да ви кажуваат дека сте уморни од сите случувања.