5 туторијали за шминкање од Јутјуб

Погледнете некои од најдобрите туторијали за шминкање од вистински професионалци.

5 летни фризури кои можете да ги направите за 5 минути

Ова лето заменете го неуредното опавче со една од овие брзи, лесно и елегантни фризури.

4 пролетни фризури кои ќе ви го разубават секој топол ден

Доколку ви требаат идеи, погледнете ги следниве едноставни туторијали за совршените пролетни фризури кои ќе воведат свежина во вашите денови.

6 начини да ја навиткате косата без извор на топлина

Конечно можете да им кажете збогум на пресите за коса!

5-те најдобри пролетни мејкап туторијали на Јутјуб

Со пролетта доаѓаат и новите мејкап трендови...

10 моментално најпопуларни фризури со плетенки

Плетенките не излегуваат од мода, но во овој период најтренди се овие 10 фризури кои лесно ќе ги направите доколку ги следите инструкциите прикажани во сликите.
Датум: 10 окт 2014
, Автор:

13 секси очни мејкап изгледи кои можете да ги направите за 5 минути

Добра фотоархива за вечерните излегувања. Овие мејкап изгледи се тренди, а истовремено се лесни и брзи за применување.
Датум: 11 апр 2014
, Автор:

Топ 10 најубави и најлесни туторијали за пролетен маникир

Овие 10 стилови на пролетен маникир се одличен избор за пролетните денови, а се многу лесни за правење, секако доколку имате барем малку трпение и волја.
Датум: 07 апр 2014
, Автор:

5 шминкерки кои треба да ги следите на Јутјуб

Без разлика колку добро знаете да се шминкате, овие девојки можат многу да ви помогнат и да ве научат.

20 мејкап туторијали за беспрекорно нашминкани очи

Чекор по чекор до одреден впечатлив ефект на вашите очи. Блеснете со вашата убавина однатре и потенцирајте ја со добра шминка однадвор.
Датум: 02 сеп 2013
, Автор:

Разни стилови на машна-фризура за долга и за кратка коса

Фризурите со машни од коса делуваат невообичаено и откачено, но за среќа се лесни за правење.
Датум: 30 јун 2013
, Автор:
12