07 април 2014 | Кафе пауза

Топ 10 најубави и најлесни туторијали за пролетен маникир

Овие 10 стилови на пролетен маникир се одличен избор за пролетните денови, а се многу лесни за правење, секако доколку имате барем малку трпение и волја.
Датум: 07 апр 2014
, Автор:

Како најдобро и најбрзо да ја исчистите четката за коса?

И скапите четки се валкаат. Еве еден едноставен трик за брзо и ефикасно чистење, кој треба редовно да го применувате.
Датум: 07 апр 2014
, Автор:

Бил Козби – доза остроумност и хумор

Некои од неговите мисли се извлечени од неговите ТВ серии, некои од неговата книга посветена на татковството, но во сите нив преовладува токму тој, таков каков што го познаваме.

5 тајни моќи на контактот со очи

Дали сте знаеле дека погледот очи-во-очи предизвикува сексуална возбуда?

13 начини со кои ви покажува дека сте вистинската

Ова се дел од начините со кои мажите покажуваат дека ја нашле вистинската за себе.
Датум: 07 апр 2014
, Автор:

За квалитетот и квантитетот на пријателството…

„Стекнувањето стотици пријатели не е успех. Успех е да имаш еден пријател кој ќе остане покрај тебе дури и кога стотици други се против тебе.“
Датум: 07 апр 2014
, Автор:

3-минутна реклама која ќе ви го стопли срцето

Оваа тајландска реклама е едно од оние видеа кои навистина мора да ги погледнете и споделите.