Разни стилови на машна-фризура за долга и за кратка коса

Фризурите со машни од коса делуваат невообичаено и откачено, но за среќа се лесни за правење. Најчесто потребен ќе ви биде само чешел, мали шнолички за прицврстување, лак за коса и ластичиња, а за некои може да користите и препарати за измазнување на косата, пегла за коса и помагало за протнување на завршниот прамен низ машните.

Уште една добра работа е што овој вид фризура може да се направи и на кратки и на долги коси, опфаќајќи дел од косата или целата. Разиграјте го вашиот стил со некои од овие машна-фризури.

Разни стилови на машна-фризура за долга и за кратка коса

Машна на горниот дел од главата со дел и со цела коса

Спуштена машна со дел од косата

Спуштена машна со цела коса

Странично опавче со машничка

Кики машнички


 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар