Пронајдете ја мачката во оваа фотографија која стана вирална на Твитер

Сопственичката на една мачка сподели фотографија од нејзината мачка која секогаш знае да пронајде одлични места за криење. Фотографијата стана вирална на Твитер, а вие дали ќе успеете да ја пронајдете мачката?

Луѓето на Твитер споделуваат нешта кои сите татковци ги прават, а никој не разбира зошто

Со наука можеме да објасниме многу појави, но ете за овие навики на татковците, дури ни простата рационалност нема одговор.
Датум: 14 јун 2019
, Автор:

Фотографија од деца облечени како доктор и медицинска сестра предизвика бурни реакции на Твитер

Според голем дел од корисниците, проблемот е со облеката на децата која наводно е сексистичка.

Корисници на Твитер ги откриваат нивните најсрамни моменти во животот

Едно од најдобрите нешта за социјалните мрежи е тоа што ни овозможуваат да се поврземе едни со други.

20 неочекувани детски прашања на кои возрасните никогаш не би помислиле

Неколку родители на Твитер ги споделиле најчудни прашања кои им ги поставиле нивните деца. Што би одговориле?

9 интересни факти за Твитер

Создадена во 2006 година, оваа социјална мрежа сѐ повеќе ја зголемува својата популарност.

Колку пари би можеле да заработувате од вашите твитови?

Доколку меѓу вас сè уште има такви кои се прашуваат дали го одбрале висинскиот пат во кариерата, не грижете се, има и друга опција.
Датум: 22 мар 2016
, Автор:

Викенд книга: „Во врска со онаа ноќ“ – Џули Џејмс

Опуштен роман кој оди совршено во комбинација со плажа, коктелче и добро расположение.

Твитер туторијал: Интересни и креативни идеи за твитови

Доколку сте нови на оваа социјална мрежа или пак, едноставно во моментов не можете да се сетите на нешто интересно што би сакале да го споделите со вашите следачи, погледнете ги овие идеи...

20 најдобри и најмоќни настани за жените во 2014

Еве за што сè феминистите можат да наздрават на крајот на оваа 2014.
Датум: 06 дек 2014
, Автор:

Какви привилегии носи работата во некои од најголемите светски компании?

Што прават големите компании за да добијат на продуктивност?