30 март 2018 | Кафе пауза

10 знаци дека ви е потребен одмор од љубовта

Уверени сте дека сè ќе биде во ред кога ќе најдете нов партнер?

Необичен тест: Тоа што прво ќе ви падне во очи на сликата ќе ви открие нешто фасцинантно за вас

Апстрактните слики можат многу да ни откријат за скриените карактерни особини.

До сите родители: Зошто треба да им читате на децата бајки, приказни и рецепти?

Кога на децата им читате или раскажувате бајки, вие го поттикнувате нивниот развој.

Погледнете ги фотографиите од најнаселениот остров на Земјата

Кога фотографот Чарли Кордеро прв пат слушнал за Санта Круз Дел Ислоте, мал густо населен остров во Колумбија, бил вчудоневиден.

Мрачната вистина за знакот на Холивуд: Буквата „Х“ крие ужасна тајна!

Иако Холивуд нѐ асоцира на ѕвезди, гламур и слава, неговиот знак има и своја мрачна страна.

20 неочекувани детски прашања на кои возрасните никогаш не би помислиле

Неколку родители на Твитер ги споделиле најчудни прашања кои им ги поставиле нивните деца. Што би одговориле?

Целиот виртуелен свет му се смее на Кијану Ривс поради неговите урнебесни фотографии

Погледнете ги фотографиите на Кијану Ривс и дознајте зошто целиот виртуелен свет се смее до солзи...

25 факти кои ги поништуваат познатите митови за здрава исхрана

Една од најконтроверзните теми денес е како всушност изгледа здравата исхрана. Постојат безброј митови и недоразбирања.

Цитати од Чарлс Дикенс што ќе ве потсетат дека треба да уживате во секоја секунда од животот

Неговите зборови се толку мудри што можат да се применуваат и ден денес.

11 обични нешта кои можат да ви го уништат одморот во странство

На некои места дури и наједноставното свиркање по улица може да ви донесе казна, или пак одредена боја може да ви донесе притвор.

Април ќе биде најдобриот месец во годината за овие 3 хороскопски знаци

Ако еден од следниве хороскопски знаци е ваш, ве очекува прекрасна авантура!
12