судбина | Кафе пауза - Part 3

Дознајте кој хороскопски знак ќе има убедливо најмногу среќа летово

Секогаш шармантна, праведна и дружељубива. Можете да погодите за кого станува збор?

Прекрасна јапонска легенда: Приказната за црвениот конец на судбината

Доколку судбината како ентитет навистина постои, тогаш да се надеваме дека функционира токму така како што е опишана овде.

10 начини на кои пасивноста ве спречува да постигнете сѐ што сакате во животот

Вашата пасивност зависи од вашиот карактер, вашите перцепции за светот и вашето место во него.

3-те хороскопски знаци кои се родени несреќни и најчесто ги следи лоша судбина

Некои луѓе се родени под среќна ѕвезда, но тоа не може да се каже за овие три хороскопски знаци кои од самото раѓање ги следи лоша среќа.
Датум: 24 фев 2016

Поучна приказна: Кога вистината ќе ви тропне на врата…

Понекогаш за да ни се разјаснат нештата потребно е за момент да го тргнеме погледот од нив. Во контекст на ова, Буда раскажал една приказна поврзана со откривањето на вистината...
Датум: 30 дек 2015

Ако ја имате оваа буква на вашата дланка, животот ви е благословен

Читањето од дланките е една од најстарите студии во светот, запишана во книгата на Јова.

Вашата иднина е запишана во ѕвездите: Со помош на нумерологијата откријте ја вашата среќа

Секој човек има три броеви кои влијаат врз него: духовниот број, судбинскиот број и бројот на името.

Линијата на среќата открива што ве чека во животот: Пронајдете ја на вашата дланка и дознајте си ја судбината!

Линијата на среќата уште се вика и линија на судбината, бидејќи открива каква судбина нè очекува. Пронајдете ја на вашата дланка и погледнете го значењето.
Датум: 31 мај 2015
, Автор:

Тест: Одберете скапоцен камен и видете што кажува за вашата судбина

Одберете скапоцен камен и дознајте што тој кажува за вашата судбина. Изборот многу влијае, затоа изберете го оној кој најмногу ве привлекува. 1. Бисер Ако најмногу ве привлекува бисерот тогаш вие сте горделива и достоинствена личност, мудра, несебична и чесна. Вие сте од оние кои се с
Датум: 22 мај 2015

Поучна приказна: Во рацете на судбината

Народна јапонска приказна која нè подучува дека ние сме оние кои сами си ја кроиме судбината и дека таа навистина е во наши раце.
Датум: 10 фев 2015

Дознајте што открива вашиот хороскопски знак за вашата карма

Откријте што кажува вашиот знак за животот кој сте го живееле претходно и што кармата ви носи во овој живот...

Што ви порачуваат бројките за 2015 година?

Освен планетите, судбината ни ја одредуваат и бројките. Не е сеедно кога сте родени и кои броеви ви се одредени.
Датум: 30 дек 2014
, Автор: