29 март 2016 | Кафе пауза

10 момци кажуваат што навистина мислат за девојките кои се однесуваат како порно ѕвезди во креветот

„Тоа е многу секси, прави да биде уште позабавно во сексот, но сепак треба да се задржи реалноста.“ – Брајан, 30

Моќно музичко видео нè потсетува дека сите луѓе се убави

Живееме во време кога медиумите секојдневно се обидуваат да постават нови неостварливи и нереални дефиниции за убавината, па токму затоа и неретко се случува да сме несигурни во себе и начинот на кој изгледаме.

Трите зборови кои ја покажуваат основната рамка за начинот на кој се доживувате

Начинот на кој ги користите може да го детерминира вашиот животен патоказ.

3 страшни причини зошто не треба да ги отстранувате вашите срамни влакненца

Дали би требало да продолжите со оваа навика или пак, да го промените вашето мислење? Погледнете го следново видео и одлучете самите...

Артист со 6.000 шрафови направил моќен портрет кој ја претставува победата на љубовта врз злото

Уметнички проект кој посочува на неверојатната способност на љубовта да триумфира врз злото.

18 импресивни фотографии кои никогаш претходно не сте ги виделе

Погледнете подобро, ќе бидете запрепастени од разновидноста и перфекцијата на светот околу вас.
Датум: 29 мар 2016

Како навистина изгледале историските личности?

Понекогаш дури и најмалите детали можат комплетно да ја сменат важноста на историската фигура и нивната улога во историјата на тој начин претворајќи ги во сосема друга личност.
Датум: 29 мар 2016

Љубовта не гледа возраст: Славни парови со големи разлики во годините

Сте знаеле дека Анџелина Џоли и Бред Пит имаат 12-годишна разлика во годините?

10 начини на кои пасивноста ве спречува да постигнете сѐ што сакате во животот

Вашата пасивност зависи од вашиот карактер, вашите перцепции за светот и вашето место во него.

Нов тренд во светот на тетоважите ни носи целосно црно обоени големи делови од телото

Заборавете на шарените, светкави и бели тетоважи, бидејќи ни доаѓа нов и необичен тренд: целосно црни тетоважи!
12