стапало | Кафе пауза

Одлична техника за справување со стрес: Притиснете ја оваа точка на стапалото и држете 2 минути

Станува збор за традиционална кинеска акупунктура која се користи повеќе од 2.000 години во источните земји како лек за многу состојби.

10 проблеми на девојките кои постојано носат балетанки

Кога ќе се сопнете, а немате изговор затоа што не носите високи потпетици...

Внимание! Штиклите се опасни по живот!

Женските нозе изгледаат фантастично во чевли на високи штикли. Тие со нивната висина може да ја подигнат и вашата самодоверба. Но, ова не значи дека треба да го жртвувате своето здравје поради тоа.

Зошто треба да ставате кромид во вашите чорапи пред да си легнете да спиете?

Кој би рекол дека нешто толку едноставно може да биде толку добро за вашето здравје?

Како да излечите враснат нокт на ножниот прст?

Враснатиот нокт на ножните прсти може да биде многу болен и непријатен проблем, а во просек со него се соочува секоја петта личност.
Датум: 20 окт 2014
, Автор: