спречување | Кафе пауза

Кои се симптомите на пролетниот умор и како полесно да се справите со нив?

Пристигнувањето на пролетта најчесто се поврзува со потоплите денови, но многумина во овој период се соочуваат и со поспаност и т.н. пролетен умор.

Како недостатокот на љубов спрема себеси ве спречува да ја пронајдете вистинската љубов?

Кога не се сакате доволно себеси не можете да очекувате некој друг да ве сака.

7 митови за среќата што ве спречуваат да бидете вистински среќни

Многумина од нас имаат неточни верувања за среќата, а тие можат да нè спречат да уживаме во животот. Дознајте во што не треба да верувате доколку сакате да бидете среќни.

Што го спречува секој хороскопски знак да го преболи скршеното срце?

Секој знае дека раскинувањата најчесто се навистина болни, особено ако сè уште сте биле вљубени.

Како да ги преживеете Велигденските празници без да качите некој килограм?

Покрај дружењето со семејството, со Велигденските празници доаѓа и многу храна.

Како да го спречите дебелеењето за време на менопаузата?

Менопаузата е природен биолошки процес кој започнува кај жените постари од 40 години и го означува крајот на менструалниот циклус.

Намирници со кои можете да го победите дијабетесот

Постојат неколку намирници кои ќе ви помогнат да го намалите ризикот од оваа хронична болест или да ја држите под контрола доколку веќе ја имате.

Дознајте кој ви ја краде животната енергија и како да го спречите тоа

Добро би било да знаете што сака да ви каже секоја емоција, но треба да научите и да се справите со негативните.

Полицаец херој спречил над 200 обиди за самоубиство на мостот Голден Гејт

Кога Кевин станал полицаец, мислел дека воглавно ќе се занимава со прекршоци во сообраќајот.

Експертите советуваат: Како да го спречите настанувањето на болести?

Со цел да го зачувате вашето здравје, да се заштитите од ракот и да ги спречите и најтешките болести, следете ги советите на експертите.

5 позитивни приказни за борбата против загадувањето од минатата година

Ако редовно ги следите вестите, веројатно мислите дека Земјата е еден огромен отпад.