Што го спречува секој хороскопски знак да го преболи скршеното срце?

Што го спречува секој хороскопски знак да го преболи скршеното срце?

Секој знае дека раскинувањата најчесто се навистина болни, особено ако сè уште сте биле вљубени. Секој ги преболува неуспешните врски на различен начин, но понекогаш тоа изгледа навистина тешко. Погледнете што го спречува секој хороскопски знак да го преболи неговото скршено срце.

Што го спречува секој хороскопски знак да го преболи скршеното срце?

Овен

Вие едноставно одбивате да признаете дека губењето на оваа личност ви претставува проблем. Продолжувате да се однесувате како сè да е во ред.

Бик

Погрешно сте верувале дека сте ја нашле вашата сродна душа и сте ја изгубиле. Мислите дека никогаш повеќе нема да најдете толку силна љубов.

Близнаци

Вие се потпирате на нездрави механизми за справување за да си го одвлечете вниманието од вашите проблеми. Наместо да се справите со проблемите, вие бегате од нив.

Рак

Вашите несигурности го вадат најлошото од вас. Тешко ви е да поверувате дека ви е подобро без оваа личност.

Лав

Чувствувате како да не можете да продолжите понатаму сè додека не добиете утеха. Оваа личност не ви дала никаква утеха.

Девица

Претерано го анализирате минатото. Се обидувате да откриете кога сè тргнало наопаку, кога всушност треба да прифатите дека тоа е крајот.

Вага

Дел од вас не сака да ја преболите оваа личност. Сакате да мислите дека постои шанса да се смирите, шанса сè да биде во ред.

Скорпија

Вие сте гневни и сакате одмазда. Сакате оваа личност да сфати дека направила огромна грешка што ве напуштила и нема да ја заборавите додека не се случи тоа.

Стрелец

Не престанувате да зборувате за личноста што сте ја изгубиле. Постојано мислите на неа.

Јарец

Тешко ве привлекуваат другите, а кога ќе се случи тоа, потребно ви е долго време да ги преболите. Очекувате да останат во вашиот живот многу подолго.

Водолија

Продолжувате да се измачувате слушајќи тажни песни и гледајќи романтични филмови. Едноставно, не можете да ја пуштите љубовта да си оди.

Риби

Вие имате меко срце. Ја чувствувате секоја емоција многу подлабоко од повеќето луѓе.

Погледнете и кои се хороскопските знаци кои најтешко се справуваат со раскинувањето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар