скок | Кафе пауза

Имате 4 слободни минути на ден? Тогаш искористете ги да согорите 600 калории

Овој тренинг вклучува многу едноставни вежби: скокање од место, клекнувања, склекови и исчекор и има за цел да ги мотивира луѓето да ослабат и да останат во супер форма, без да одат во теретана.

Неверојатен скијачки скок од кој ќе помислите дека летате

Норвешкиот скокач Андрес Јакобсен ни овозможува да полетаме заедно со него благодарение на видеото кое го направил со GoPro спортската камера HD HERO3+, која ја носел за време на еден тренинг во Лилехамер.
Датум: 16 јан 2014
, Автор:

Адреналински фотографии за полнење на батериите

Доза адреналин за љубителите на екстремни спортови...
Датум: 20 јун 2013
, Автор:

Најлудата лулашка во светот

Една група млади авантуристи, зависни од адреналин ја поставиле најлудата лулашка на сите времиња во еден кањон во Јута, САД.

Колку високо може да скокне мачка?

Постојат многу видови домашни мачки, а секоја е специфична на свој начин. Ова се неколку опши фати за овие слатки миленичиња.

Адреналински скок во рајска дупка

То Суа е вистински адреналински егзотичен рај скриен во селото Лотофага на малите пацифички острови Самоа.