Фотографии од мачки кои се однесуваат чудно

Фотографии од мачки кои се однесуваат чудно

Не е тајна дека мачките се чудни суштества што многумина од нас ги сакаат. Поради оваа љубов, многу луѓе редовно споделуваат фотографии од нивните крзнени миленици. Но во последно време почнаа да излегуваат необични фотографии во кои мачките прават чудни и несвојствени работи за нив. Што ли размислуваат?

1. Тоа е еден начин да ја изедеш вечерата

(1)fotografii-od-machki-koi-se-odnesuvaat-chudno-kafepauza.mk

2. Играње на шипка

(2)fotografii-od-machki-koi-se-odnesuvaat-chudno-kafepauza.mk

3. Бу!

(3)fotografii-od-machki-koi-se-odnesuvaat-chudno-kafepauza.mk

4. Само си седам…

(4)fotografii-od-machki-koi-se-odnesuvaat-chudno-kafepauza.mk

5. Оваа мачка секогаш седи вака

(5)fotografii-od-machki-koi-se-odnesuvaat-chudno-kafepauza.mk

6. Малку гимнастика

(6)fotografii-od-machki-koi-se-odnesuvaat-chudno-kafepauza.mk

7. Редовно вежбање

(7)fotografii-od-machki-koi-se-odnesuvaat-chudno-kafepauza.mk

8. Конечно успеа да влезе во фрижидерот

(8)fotografii-od-machki-koi-se-odnesuvaat-chudno-kafepauza.mk

9. Мачорот Дејв… постојано прави вака

(9)fotografii-od-machki-koi-se-odnesuvaat-chudno-kafepauza.mk

10. Мамурлак

(10)fotografii-od-machki-koi-se-odnesuvaat-chudno-kafepauza.mk

Погледнете ги и овие интересни фотографии од мачки кои не сакаат да се бањаат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар