Најлудата лулашка во светот

Една група млади авантуристи, зависни од адреналин ја поставиле најлудата лулашка на сите времиња во еден кањон во Јута, САД. На овој подвиг се решиле десетина луѓе, а скокот го направиле на висина од 121 метар. Најлудата лулашка во светотНивните скокови за нешто помалку од една недела ги виделе 6 милиони луѓе на Јутјуб. Дали вие би ја пробале оваа луда лулашка?Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар