сирење | Кафе пауза

Рецепт за стапчиња целер полнети со козјо сирење

Целерот што има широки стебла и малку лисја, станува сè повеќе популарна сорта и токму таква се користи во овој рецепт.

Рецепт за супа со кнедли од сирење

Малку поинаков вкус на познатата домашна супа со кнедли.

Вкусен и кремаст десерт со сирење и банани

Овој вкусен, лесен, кремаст десерт ќе биде готов за само 5 минути.

Рецепт за вкусна пита со сирење и спанаќ

Сирењето и спанаќот се добра комбинација во пити, a наместо спанаќ, можете да користите блитва или коприва, да додадете пржени коцки сланина, па дури и да си поиграте со неколку различни видови стопени сирења.

Мека и миризлива: Мека пита со сирење која Финците ја обожаваат

Финска пита со сирење - рахакапииракка се подготвува од традиционалното рака сирење, кое го обожаваат северните жители.

Рецепт за вечера: Печено сирење со кељ и леблебија

Остатоците од ручекот не ви звучат примамливо, па што ви преостанува освен да бидете креативни? Што велите за сирење за вечера?

Пита со сирење: Еден од оние рецепти што се добредојдени на секоја трпеза

Оваа пита ја сака речиси секој и секој има свој стар рецепт на кој му верува и на кој му се враќа кога копнее по вакви десерти.

Рецепт за солени бомбици со сирење

Вашите гости сигурно ќе се вљубат во овие вкусни бомбици со сирење и многу зачини!

Рецепт за крцкави ќофтиња од компири и сирење

Ако сте љубител на компири и сирење и на сите комбинации на овие две намирници, мора да ја пробате и оваа комбинација.

Без јаглехидрати: Рецепт за освежувачка салата со тиквички и сирење

Ако во моментот се придржувате до план за исхрана во којшто нема простор за јаглехидрати, пробајте ја оваа брза и вкусна летна салата, која е соодветна за речиси секоја диета.

Одлично за постите или за мезе: Како да направите сирење без млеко?

Ова сирење е лесно и брзо за подготовка и е одлично за постите или за мезе со чаша добро вино.