5 бои на сенки за очи што не би требало да ги користите

Кога станува збор за сенката за очи, постојат неколку бои кои би требалo дa избегнувате да ги нанесувате на вашите очни капаци.

Заштедете ова лето: Производи кои се успешна замена за хајлајтерот

Можеби дома веќе имате некој производ кој може да ви послужи како замена за хајлајтерот!

Што би требало веднаш да исфрлите од вашата козметичка торба?

Исфрлете ги сите непотребни козметички производи од вашата торба, а како придобивка ќе заштедите време и пари.

7 производи кои треба да престанете да ги користите за време на летото

Време е за летно чистење на козметичката торба, односно замена на тешката козметика со полесна.

Топ совети: Како да го спречите размачкувањето на шминката околу очите?

Нема ништо полошо од тоа кога шминката ќе се размачка околу очите!

Целосен водич за правилно шминкање на очите

Конечно, лесен начин да ги совладате сите тие комплицирани туторијали!

Полека, но сигурно: 3 есенски трендови во шминкањето кои го освојуваат светот

Ова е идеално време за да внесете неколку новини во вашето шминкање.

Трикови за нанесување ајлајнер кои секоја жена би требало да ги знае

Нанесувањето ајлајнер не е ниту малку лесен процес, бидејќи тој бара мирна рака и прецизност. Затоа е неопходно да знаете некои трикови...

Супер мејкап совети за црнокоси и бринети

Поголемиот дел од жените се шминкаат рутински и веќе напамет ги знаат потезите и нијансите што ќе ги нанесат на нивното лице.

Оваа есен носете само двобојна шминка!

Дали наскоро ќе го видиме крајот на новите бјути трендови за оваа година? Се чини дека не...

Едноставен трик за нанесување две нијанси на сенка за очи

Сакате да се нашминкате како модните блогерки на Инстаграм, но сите ваши авантури со сенката за очи изгледаат аматерски? Не грижете се, постои едноставен трик.

Фантастични бјути употреби на коректорот кои ќе ви дадат совршен изглед

Коректорот е еден од оние производи кои се апсолутно есенцијални во сечиј несесер. Ги има во разни пакувања, па без проблем можете секаде да го носите со себе, а освен за поправање на шминката, има и други бјути употреби.
12