романтична комедија | Кафе пауза

Нова романтична комедија со прекрасната Џенифер Лопез и уште една латино ѕвезда!

Филмските улоги во романтични комедии дефинитивно ја одведоа Џенифер Лопез во редовите на најпрепознатливите актерки. Оваа година таа ќе се обиде повторно да ги украде срцата на публиката со уште еден филм.

„Virgin River“: Серија што ќе ја обожаваат љубителите на романтичните комедии

Иако се појави на екраните пред една година, оваа романтична комедија стана популарнa во последните неколку месеци.

Нови романтични комедии кои ќе ве натераат повторно да верувате во љубовта

Класиците како „Убава жена“ (Pretty Woman) и „Дневникот на Бриџит Џоунс“ (Bridget Jones’s Diary) се незаменливи, но убаво е им дадеме шанса и на новите романтични комедии кои пристигнаа во киносалите годинава.

13 моменти од романтичните комедии што нам никогаш нема да ни се случат

Ах, романтични комедии, совршен приказ на вистинскиот живот и вистинската љубов...

5-те најдобри европски филмови во кои сигурно максимално ќе уживате

Не се како оние на Холивуд, но тие се врвот на европската филмска култура.

Викенд книга: „Сонувај малку“ – Сузан Елизабет Филипс

Очајна млада мајка и човек со скршено срце. Топла и романтична приказна која ќе ве насмее и расположи.
Датум: 13 сеп 2014
, Автор:

10 големи невистини кои произлегуваат од романтичните комедии

Во модерниот свет секојдневно сме изложени на многу романтични комедии кои наголемо ни ги полнат главите со многу невистини за љубовта и пријателството.
Датум: 13 фев 2014
, Автор:

Ода за Господин Совршен и неговата црна мечка

Тој е висок, згоден, неопходен, така совршен и прекрасен, и секако, со полни џебови. Толку сексапилен што на жените им се тресат колената пред него, вистински „бед бој“. Ја здогледува неа и се вљубува...
Датум: 24 ное 2013
, Автор:

5 препораки за филмски викенд со романтични комедии

Ако сакате да поминете мирен викенд со лесен филм исполнет со романтика и малку хумор, ние ви ги препорачуваме овие пет романтични комедии.

Филм: Прирачник за оптимисти (Silver Linings Playbook)

Внимавајте на знаците кои ви ги дава животот...

Зошто мажите треба да гледаат романтични комедии?

Еве неколку причини поради кои е добро одвреме-навреме да попуштате и едноставно да ја гушнете партнерката и да уживате во некоја романтична комедија.
Датум: 14 фев 2013
, Автор:

Филм: Нагази и бегај (Hit and Run)

Бркотници со автомобили, малку романтика и многу забава...
12