14 февруари 2013 | Кафе пауза

Специјален хороскоп за Денот на вљубените

Нели е прекрасно чувството кога партнерот е на иста бранова должина со вас, особено на ваков специјален ден?

Мачка тропа на врата за да ѝ отворат

Оваа мачка навистина сака да влезе внатре. Наместо да мјаука со цел да предизвика чувство на жал кај оние од другата страна на вратата, таа научила да тропа, и тоа со стил!
Датум: 14 фев 2013
, Автор:

Филмска листа за романтични ноќи

Ако сте наумиле да поминете романтична филмска ноќ со саканата или саканиот, мора да ги имате предвид овие филмови.

Зошто мажите треба да гледаат романтични комедии?

Еве неколку причини поради кои е добро одвреме-навреме да попуштате и едноставно да ја гушнете партнерката и да уживате во некоја романтична комедија.
Датум: 14 фев 2013
, Автор:

Љубовно писмо формирано од воодушевувачки фотографии

Самоукиот фотограф Фабио Сабатини прави фантастични фотографии од неговата жена Алесандра, докажувајќи ја љубовта кон неа во една прекрасна артистичка форма.

Како да го преживеете Денот на вљубените ако сте сингл?

Наместо да тагувате што овој Ден на вљубените треба да го поминете сами, прочитајте како да го преживеете без многу мака и со главата горе:

Слатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдог

Мајката Aya Sakai од Токио ги фотографирала авантурите на нејзиното мало синче и неговиот најдобар пријател, кој по некоја случајност е француски булдог. :)