Слатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдог

Слатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдог

Што се однесува до фотографиите кои се објавуваат на Инстаграм, овие се дефинитивно најслатките што сте ги виделе! Мајката Aya Sakai од Токио, Јапонија ги фотографирала авантурите на нејзиното мало синче и неговиот најдобар пријател, кој по некоја случајност е француски булдог, а потоа направените фотографии ги споделила онлајн, служејќи се со популарната апликација. Без разлика дали се гушкаат на каучот или гледаат ТВ седнати на голема мека перница, овие двајца очигледно не можат да се наситат од убавото друштво кое си го пружаат. 🙂

Слатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдогСлатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдогСлатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдогСлатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдогСлатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдогСлатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдогСлатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдогСлатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдогСлатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдогСлатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдогСлатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдогСлатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдогСлатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдогСлатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдогСлатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдогСлатко пријателство помеѓу Јапонче и француски булдог


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар