Филмска листа за романтични ноќи

Ако сте наумиле да поминете романтична филмска ноќ со саканата или саканиот, мора да ги имате предвид овие филмови.

Филмска листа за романтични ноќи

Неверство во кралскиот двор (A Royal Affair)

Филмска листа за романтични ноќиРежисер: Николај Арсел

Улоги: Алисија Викандер, Мадс Микелсен, Микел Бо Фолсгард

Премиера: 29 март 2012

Времетраење: 137 минути

Наша оценка: 9

Кратка приказна: Данскиот кандидат за годинешниот Оскар раскажува приказна за една англиска принцеза која ќе склучи брак од интерес со налудничав дански принц. Таа постојано ќе мора да ги трпи неговите љубовници и останатите понижувања, но деновите во недостаток на љубов и внимание ќе престанат кога во дворецот ќе пристигне новиот кралски лекар, со кого таа ќе започне страсна љубовна врска.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. Manu Reply

    Bi trebalo da ste go stavile i filmot First Love.Tajlandskiot film za prvata skriena ljubov pomegu edno momce i edvojce 🙂

Остави коментар