роденден | Кафе пауза

Креативни прослави на родендени во карантин

Прочитајте ги овие 5 приказни за луѓе кои на креативен начин го прославиле својот карантински роденден.

Роденден дома: 5 чекори до прослава што вашето дете засекогаш ќе ја памети

Роденденот е еден од омилените денови во годината за скоро секое дете.

Жена која го прославила својот 107-ми роденден, ја споделува тајната за долг живот: Останете сингл!

Луис Сигнор, која живее во Бронкс, Њујорк, се придржува кон здрава исхрана и редовна физичка активност.

6 причини зошто децата родени во април се навистина посебни

Досегашните истражувања покажале дека некои особини навистина зависат од месецот на раѓање, а еве што тоа кажува за оние кои се родени во април.

5 забавни нешта што можете да ги направите сами на вашиот 25-ти роденден

Оваа година дајте му шанса на ова прославување и којзнае, можеби секој роденден ќе сакате да го прославувате вака.

7 нешта што им се познати на сите чии родендени се во зима

Без разлика дали сакате да го прославувате вашиот роднден или не, без сомнение секој има посебен ден којшто е само негов.

Модерна роденденска торта која можете да ја обликувате во сите видови форми

Израдувајте ја посебната личност во вашиот живот со уникатна торта

10 нешта што ги разбираат само оние кои имаат роденден во лето

Треба да бидете благодарни за топлото време и сончевите зраци за време на вашиот роденден.

Роденденска забава за 15-годишно маче

Кога мачето Луна наполнило 15 години, нејзиното семејство одлучило дека е време да ѝ приредат вистинска забава.

6 нови идеи како да го прославите вашиот роденден оваа година

Доколку сакате оваа година вашата роденденска забава да биде оригинална, тогаш погледнете ги овие нови идеи за славење роденден и пронајдете инспирација!

Последната жива личност родена во 19-тиот век, денес го прославува својот 117-ти роденден

Таа го држи светскиот Гинисов рекорд како единствена жива личност која е родена во деветнаесеттиот век.

Најстариот мачор во светот го прослави својот 31-ви роденден

Тој ги одбрал неговите домаќини појавувајќи се во нивниот двор пред околу 26 години...