Роденденска забава за 15-годишно маче

Кога мачето Луна наполнило 15 години, нејзиното семејство одлучило дека е време да ѝ приредат вистинска забава. Тие се потрудиле секој дел од забавата да биде совршен, исто како Луна.

(1)rodendenska-zabava-za-15-godishnoto-mache-kafepauza.mk

Дел од шпанската култура е да се прославува 15-тиот роденден на девојките бидејќи тоа е нивен премин кон светот на возрасните. Обично оваа традиција не важи за мачки, но Луна не е само обична домашна мачка. Семејството Олавариа ја пронашло Луна на улицата кога таа била само 3 недели стара. Тие ѝ овозможиле дом и ѝ дале толку многу љубов, што таа ги надживеала сите други домашни миленици.

(2)rodendenska-zabava-za-15-godishnoto-mache-kafepauza.mk

На забавата имало храна, декорации, торта, круна, па дури и фустан. Прославата траела 3 часа, толку колку што мачка може да издржи без да си дремне.

(3)rodendenska-zabava-za-15-godishnoto-mache-kafepauza.mk

Изгледа дека Луна уживала во секој момент од нејзиниот посебен ден.

(4)rodendenska-zabava-za-15-godishnoto-mache-kafepauza.mk

Тортата била одлична, но Луна многу повеќе се израдувала на конзервата туна.

(5)rodendenska-zabava-za-15-godishnoto-mache-kafepauza.mk

За да си го подобрите расположението, погледнете ги и овие забавни мачиња.

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар