Чоколаден пудинг без шеќер и брашно од кој ќе бидете сити половина ден

Пудингот што не се готви е идеален за брз појадок или брза вечера, а најдобро од сè е што можете да јадете онолку колку што сакате.

Австријска кујна: Рецепт за вкусна чоколадна торта

Ова е стар рецепт која датира од втората половина на 19 век, а еве како можете да го направите дома.

Рецепт за бела бајадера

Вкусен десерт на кој никој не може да му одолее.

Рецепт: Супа од компир за студените месеци

Супите најмногу ги сакаме во студените месеци, нели?

Рецепт за солени бомбици со сирење

Вашите гости сигурно ќе се вљубат во овие вкусни бомбици со сирење и многу зачини!

Рецепт за топло чоколадо со само 50 калории

Зимата е најдоброто време за уживање во топло чоколадо. Денес имаме посебен рецепт кој има само 50 калории! Дали би сакале да го пробате?

Овој колач се правел за дочек на Новата година во бивша Југославија: Едноставно, а прекрасно!

Време е да смислите што ќе спремате за дочек на Новата година. Наш предлог е еден прекрасен, стар колач.

Џин-тоник кафе: Пијалак од кој нема да можете да се заситите!

Џин-тоникот најчесто се поврзува со топлите летни ноќи или неизбежните зимски дружења во омилено друштво, додека кафето е еден вид утрински ритуал кој го сакаме и после ручекот.

Ако ви здодеа греаното вино, пробајте греан џин!

Овој рецепт особено ќе им се допадне на љубителите на џин и тоник, но и на оние кои внимаваат на својата исхрана.

Празнична торта со ореви: Рецепт од „другата страна на светот“

Овој рецепт за празнична торта доаѓа од Филипините и го нарекуваат „храна на боговите“.

Едноставни сочни колачиња со вкус на бадем

Амарети се италијански класичен десерт кој ја должи својата сладост на бадемите, како и ликерот Амарето ди Сароно, кој потекнува од Ломбардија.

Само 3 состојки: Најлесен рецепт за сочен зимски колач што го полуде светот

Љубител сте на благото, но не сте вешти во подготовка на десерти? Нема проблем.