рецепти | Кафе пауза

Замена за помфрит: Крцкави опции кои се подеднакво вкусни!

Овие рецепти ќе ви бидат добредојдени доколку решивте да намалите со помфритот...

Неколку рецепти за смуди што можете да ги пробате во текот на оваа работна недела

За оваа работна недела решивме да споделиме неколку рецепти за смуди што сигурно ќе сакате да ги пробате, а сигурно и ќе уживате во вкусот.

Крцкави и меки: 5 идеи за кроасани-сендвичи што би ги јаделе во кое било време од денот

Mеките и крцкави кроасани се одлична основа за путер од кикирики, чоколадо или овошје, а во солени варијанти се полнат со јајца, авокадо и други вкусни состојки.

Интервју со @pomojvkus: Елена сподели неколку вкусни рецепти, одлична француска музика и ни откри кои 3 состојки би ги однела на пуст остров

Елена која се крие зад инстаграм-профилот @pomojus во интервјуто за Кафе пауза ни раскажа повеќе за нејзините рецепти, а кои состојки би ги однела на пуст остров оставаме да откриете додека го читате интервјуто.

Интервју со @kokarche: Инстаграм-профил на кој ќе најдете вкусни и креативни рецепти

Зад инстаграм-профилот на Кокарче се крие Добрица Насевиќ, по професија архитект, но овој профил е еден поинаков проект на кој таа може да ја развива својата креативност.

Македонски инстаграм-профили кои треба да ги заследите веднаш

Ние решивме да ги споделиме нашите омилени инстаграм-профили од Македонија кои вреди да ги следите за дневна доза позитивност, мотивација, вкусни рецепти и различни совети.

5 работи што можете да ги направите со презреано авокадо

Ако го пресечете само еден ден подоцна, ова сочно овошје може да се претвори во каша. Но, нема причина да го фрлите во ѓубре.

7 начини како да го искористите преостанатото вино

Отворивте шише скапоцен пијалак и се прашувате како да го искористите преостанатото вино? Секоја капка од овој божествен пијалак можете да ја искористите многу паметно.

Рецепти за посни торти што не се печат

Постот не мора да биде монотон, но за да направите нешто посно, треба да се потрудите малку повеќе за да направите совршен спој на намирниците што ги имате на располагање.

Рецепти: 3 омилени десерти на кралицата Елизабета II

Познато е дека кралицата Елизабета II има посебен начин на исхрана, но таа сака и десерти, а во продолжение погледнете како да ги подготвите нејзините омилени десерти.

Овие 5 јадења се највкусни кога ги готвите со путер, но има и оброци што путерот може да ги уништи

Богатиот вкус што им го дава путерот на некои јадења е незаменлив. Сепак, во некои рецепти не го дава посакуваниот вкус. Поради тоа, откријте кога треба да користите путер, а кога не.