прстени | Кафе пауза

Златни, сребрени или пластични: Време е да додадете гломазни прстени во вашата колекција

Гломазните разнобојни прстени го зазедоа своето место на модната сцена и ги засенија нежните златни прстени кои долго време беа во тренд.

Прстен од 3 парчиња што се трансформираат во животно кога ги носите заедно

Заборавете на вашите стари и здодевни прстени и наместо тоа, понесете со себе нешто поразлично.

Најновиот моден тренд, кога е накитот во прашање, нема да ве остави рамнодушни

Дали сте доволно храбри да носете впечатливи прстени на двете раце?

Рачно изработени уникатни прстени кои кријат илјадници мистериозни светови во нив

Во само еден прстен постојат многу места кои можат да се истражуваат, како камени лагуни, мистериозни шуми и прекрасни водопади.

Стари, неупотребливи книги трансформирани во прекрасен и екстравагантен накит

Кога ќе го ослободите умот, на креативноста и оригиналноста им нема крај.

Накит кој во својата внатрешност содржи минијатурни сцени од секојдневниот живот

Светот е преполн со најразлични приказни кои го одликуваат секој човек.

Елегантен планетарен накит кој ја држи вселената блиску до вашето срце

Накит кој ги прикажува ѕвездите и небеските тела од вселената.

Рачно изработен накит со цвеќиња кои никогаш нема да овенат

Уникатен накит кој ни ја претставува романтичната и нежната страна на дизајнот.

Рачно изработени прстени кои ја покажуваат архитектонската убавина на светските метрополи

Деликатен и импресивен накит инспириран од омилените светски пејзажи и знаменитости на големите градови.

Нов тренд помеѓу младите дами: Веренички прстени од моисанит

Дијамантот е најдобриот пријател на жената, но моисанитот е нејзиниот љубовник.

Направете сами: Уникатни колоритни прстени

Доколку сте трпеливи, без сомнение брзо ќе успеете да ја совладате оваа одлична техника.