принт | Кафе пауза

Овошниот принт е апсолутен хит оваа сезона: Еве како да го носите овој неодолив тренд

Овој принт дава интересна, весела нота и изгледа како да е создаден за тропските денови, а ќе го гледате на секој чекор.

Најубавите и најромантичните цветни фустани за ова лето

Ако сакате топло време и цветен принт, ќе ги обожавате овие фустани. Во мода се сите модели на цветни фустани, со разни должини и текстури.

Ова е новиот моден детаљ по кој полудеа сите трендсетерки

Не се сите љубители на животинскиот принт, но понекогаш е добро да излезете од удобната зона и да пробате нови работи.

Овој дезен ќе доминира на модната сцена во текот на летото

Беше голем хит во текот на 90-тите години, а оваа сезона повторно станува актуелен. Овој принт го сакаа сите, а ова лето повторно ќе биде на модната сцена.

Како да ги носите маиците со принт оваа сезона?

Ако ви требаат идеи како да ја носите старата маица со принт, погледнете ги овие фотографии што ќе ве инспирираат како да ја комбинирате вашата облека.

Цветниот принт ќе доминира на модната сцена во текот на оваа сезона

Поиграјте си со вашите комбинации и бидете подготвени веднаш штом животот ќе се врати во нормала. Според модните експерти, цветните принтови ќе се носат постојано.

Ова се трите принтови што ќе бидат најпопуларни во 2020 година

Еднобојната облека никогаш не излегува од мода, но некогаш треба да ја разбиете монотонијата со интересни принтови што имаат многу пооригинален изглед од монохроматските комбинации.

Нема да ви требаат други модели: Овие чизми се комбинираат со сè

Сè што ви треба за време на есента и на зимата се токму овие чизми. Овој модел ќе ги направи поинтересни сите ваши комбинации.

Карираното е повторно во мода: Идеи за совршен стајлинг

Оваа сезона карираниот дезен се врати во мода и освои многу дами. Овој принт ќе го направи секој аутфит попривлечен и позабавен. Затоа, на овој тренд тешко ќе му одолеете.

Модна препорака: Како да го носите цветниот дизајн оваа есен?

Дојде есента, но тоа не значи дека некои летни трендови станаа минато.

Не сакате цветни дезени? Алтернативи со кои ќе го задржите пролетното шаренило во вашиот стил

Доколку сакате да ги освежите вашите пролетни комбинации, а не сте фан на цветните дезени, тогаш ова е решението за вас!

Нов тренд: Сетови од ист материјал, принт и текстура и 3-те правила кои следат со него

Време е барем на кратко да заборавите на мешаните комбинации и да ја освежите гардеробата со нова стајлинг формула која е лесна за примена.
12