пост | Кафе пауза

9 намирници што треба да ги јадете за време на постот за јак имунитет

Иако изборот на храна е помал за време на постот, тоа не е лошо за вашето здравје затоа што тогаш не внесувате преработена храна, месни производи, производи полни со шеќер и сл.

7 рецепти за јадења без масло: Вака се пости првата недела од велигденскиот пост!

Велигденскиот пост е многу построг од божиќниот пост, затоа скоро целиот е заснован на јадења без масло.

Неверојатната приказна на мажот кој се откажал од храна цели 382 дена за да ослаби

Ангус Барбиери го држи светскиот рекорд за најдолгото гладување кое траело неверојатни 382 дена.

Излечете го организмот со терапевтско гладување

Сo овој пост потребно е да внесувате многу чиста вода и да си овозможите физички и емоционален одмор.

Зошто е добро одвреме-навреме да постите, без разлика на вашите верувања?

Без оглед на вашите верски верувања, повремениот пост може да биде навистина добар за вас, како за вашето физичко здравје, така и за психолошкото.

До девојките кои неодамна кажале „Да“: Со што ги нервирате луѓето на социјалните мрежи?

Голем број жени сонуваат за романтично запросување како од филмовите. Но, што се случува потоа на социјалните мрежи?

Силна порака на една мајка поради која нејзината ќерка засекогаш ќе ѝ биде благодарна

Објавата на Бритни Џонсон за важноста на создавањето позитивна слика кај своите деца е нешто што секоја мајка треба да ја прочита!

Зошто постот е толку важен во животот на секој верник?

Постот е израз на понизност, а според Библијата, заедно со молитвата е и чин на надеж, љубов и отворање кон Бога.
12