10 јули 2018 | Кафе пауза

4 неизбежни караници со нашите мајки коишто се знак за голема љубов и грижа

Врската со мајката е еден од најкомплексните и најпосебните односи во нашиот живот.

Видео хороскоп: Јарецот во кратки црти

Јарците се сериозни, одговорни, независни и одлучни луѓе.
Датум: 10 јул 2018
, Автор:

Излечете го организмот со терапевтско гладување

Сo овој пост потребно е да внесувате многу чиста вода и да си овозможите физички и емоционален одмор.

10 ликови од филмовите и сериите кои не можат да ги си ги дозволат нивните домови

Многу ликови од сериите и филмовите имаат домови и облека кои сигурно не би можеле да си ги дозволат во реалниот живот.

Најубавите стаклени скулптури што сте ги виделе досега

Џенис Милтенбергер е неверојатна уметница која започнала да работи со стакло во 1978-ма година.

Приватните писма на Брус Ли објаснуваат што значи „да бидете како водата“

Во 1871-ва година во епизода од кратката серија „Лонгстрит“, Брус Ли ја даде неговата најпозната изјава за водата.

19 забавни активности коишто ќе им помогнат на постарите лица да останат физички и ментално активни

Вашите златни години не се период кога не треба да правите ништо и да чекате да помине времето.

26 неверојатни фотографии кои ќе ви го одземат здивот

Помеѓу милионите слични фотографии можат да се најдат неколку кои заслужуваат да бидат наречени уметнички.

6-те хороскопски знаци со најкомплексни емоции

Најчесто астролозите се фокусираат на добрите и позитивни страни на знаците од зодијакот и какво е нивното добро влијание на луѓето.

Неверојатна приказна: Куче херојски ѝ го спасило животот на својата сопственичка срипувајќи пред отровна змија

Ова е Тод, златен ретривер којшто во последно време масовно на интернет е нарекуван херој бидејќи ѝ го спасил животот на неговата сопственичка.

12 изненадувачки состојки коишто можете да ги додадете во вашето кафе за уникатно кофеинско доживување

Dали сте знаеле дека освен стандардните додатоци како млеко, шеќер и чоколаден прелив, постојат и многу други состојки коишто можете да ги ставите во вашето кафе за тоа да добие нов, уникатен вкус?

10 неверојатни звучни илузии

За да го извлечете максимумот од илузиите се препорачува да ги слушате со стерео слушалки или стерео систем за озвучување.