облини | Кафе пауза

Облините веќе не се во мода: Еве кон каков изглед тежнеат сè повеќе жени

По толку години во кои владееше трендот на изразени облини и фигури слични на тие што ги има Ким Кардашијан, работите добиваат целосен пресврт.

10 причини зошто треба да ги обожавате вашите облини!

Еве зошто треба да се гордеете со вашите облини.

Погледнете ја оваа моделка од Азија која ги руши сите стереотипи со нејзините облини

Натали Нутенбум е 16-годишна моделка и внука на познатиот диџеј Стив Аоки.

Како да одберете соодветни тесни фармерки ако сте девојка со облини?

Ние денес ќе се обидеме да ве убедиме дека и вие би можеле да изгледате одлично и прекрасно со овој модел фармерки, без разлика на вашите облини.

Мали трикови кои ќе ви помогнат да ги истакнете вашите облини со помош на облеката

На жените на кои природата не им подарила извонредни облини, постојат неколку модни трикови кои можат да го поправат тоа.

8 сјајни модни комбинации кои се идеални за дамите со облини

Драги дами со облини, на вас со сигурност ви завидуваат голем број на жени, бидејќи сте женствени во вистинската смисла на зборот.

Кои парчиња облека да ги одберете за правилно да ги нагласите вашите облини?

Следниве неколку трикови ќе ви помогнат да ги нагласите совршените делови од вашето тело и да ги направите уште попривлечни.

За девојките со облини: 6 модни комбинации кои ќе ви ги истакнат најдобрите квалитети

Ако имате облини, тогаш сега е совршеното време да престанете да го криете вашето тело во облека без никаква форма.

10 нешта кои секоја девојка со облини треба да ги чуе

Високи, ниски, дебели, слаби, витки или со облини – сите ние сме различни.

Есенски трендови кои одговараат на секоја градба на телото

Сигурни сме дека понекогаш имате проблем со пронаоѓањето на совршени дневни парчиња за вашата градба, особено во есенскиот период.

7 причини зошто никогаш не треба да се срамите од вашите облини

Најпрво од сè, вие треба да го прифатите вашето тело и да бидете горди на себе, без разлика дали имате облини или не.