Облините веќе не се во мода: Еве кон каков изглед тежнеат сè повеќе жени

Облините веќе не се во мода: Еве кон каков изглед тежнеат сè повеќе жени

По толку години во кои владееше трендот на изразени облини и фигури слични на тие што ги има Ким Кардашијан, работите добиваат целосен пресврт. Новиот тренд диктира малку поразлични пропорции.

Облините веќе не се во мода: Еве кон каков изглед тежнеат сè повеќе жени

Заоблените тела со неколку килограми повеќе не се веќе во мода. Податоците покажуваат дека сè повеќе жени сакаат помали гради.

Истражувањето за најчесто пребаруваните операции на Интернет дојде до следните податоци. За еден месец, за намалување на градите е пребарувано 22.000 пати, а за зголемување на градите само 8.100 пати што ја става оваа постапка на третото место на сите естетски операции.

Според ова истражување, ова се петте најбарани интервенции:

  • Трансплантација на коса
  • Липосукција
  • Намалување на градите
  • Ринопластика
  • Зголемување на градите

Сепак, не може сите да изгледаме исто и треба да тежнееме кон тоа да се сакаме такви какви што сме. Еве 10 причини зошто треба да ги обожавате вашите облини!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар