Размислувања во кои ќе се пронајдат само „бабите“ во друштвото

Некои жени ја губат волјата да се забавуваат по цела ноќ. А, доколку сте и вие помеѓу нив, тогаш сигурно ќе се пронајдете во овој текст.

Приказна за конфликтот помеѓу Карерас и Доминго: Зошто треба да му се помогне на непријателот?

Прочитајте ја оваа приказна за двајца непријатели што ќе ви даде сосема поинаква слика за познатите оперски пејачи...

6 начини на кои вашите (не)пријатели може да бидат и вашите најголеми мотиватори

Нашите (не)пријатели можат да нѐ направат подобри личности.

Како да препознаете дали сте налетале на непријател од претходниот живот?

Една идеја, која постои веќе 3.000 години, ни вели дека нашите души постојано се реинкарнираат.

18 работи кои жените треба да престанат да си ги прават една на друга

Интересно е дека во споредба со мажите, жените многу почесто коментираат за други жени, во негативна конотација. Во ред е понекогаш да озборуваме, но постојат работи кои едноставно треба да престанеме да си ги правиме една на друга.
Датум: 20 окт 2014
, Автор:

Книга: „Царица“ – Шан Са

Приказна за единствената кинеска царица, најконтроверзната фигура во кинеската историја, која ќе ве одведе во дамнешни, далечни времиња и ќе ве маѓепса со едноставноста и длабочината.
Датум: 10 сеп 2014
, Автор:

25 знаци дека сте пријателки цела вечност

Ова се 25 знаци кои јасно ви даваат до знаење дека вие две сте најдобри пријателки веќе многу долго време.
Датум: 04 мар 2014
, Автор:

12 работи кои не смеете да си ги речете себеси

Овие работи не смеете да си ги речете себеси од проста причина што или се невистинити или пак небитни.
Датум: 27 феб 2014
, Автор:

10 сурови вистини за животот

Колку побрзо ги сфатиме овие вистини за животот, толку поподготвени ќе бидеме кога ќе мора да се соочиме со нив.
Датум: 05 феб 2014
, Автор:

Кажете им „стоп“ на негативните гласови во вашата глава

Дали гласовите во вашата глава ве поттикнуваат и охрабруваат за повеќе?
Датум: 08 апр 2013
, Автор:

7 основни правила за кавга со жена

После секој ваш „последен“ збор, ќе следува уште еден нејзин. Колку побрзо го сфатите тоа, толку подобро за вас.
Датум: 28 мар 2013
, Автор:

Книга: „Мојот личен ФБИ агент“ – Џули Џејмс

Што може да се случи кога судбината ќе спои двајца непријатели? Никогаш не исклучувајте ја можноста омразата да прерасне во љубов.
Датум: 20 мар 2013
, Автор:
12