10 „луди“ научници кои станале дел од историјата, но не на начинот на кој би сакале

Некои научници имале навистина луди идеи кои ги ставиле во историјата од погрешни причини. Погледнете 10 научници кои ја промениле науката додека биле чудни.

Помеѓу науката и злосторството: Ова се најбизарните експерименти некогаш направени

Човековите стравови и желби за знаење понекогаш ги преминуваат етичките граници.

Научниците конечно објаснија зошто понекогаш доживуваме дежа ву

Досега дадени се еден куп теории зошто се случува тоа, но ниту една не е докажана со сигурност, па овој феномен сѐ уште останува една од најголемите мистерии на човечката психологија.

Како патувањето влијае на човечкиот мозок?

Според експертите, најдобриот начин да се справите со лошото расположение е да го исклучите вашиот мозок.

Дали научниците конечно ја решија мистеријата на Бермудскиот триаголник?

Напредок во разрешувањето на една од најголемите мистерии од минатото, но и од сегашноста.

Моќни цитати од познати женски научници кои ќе ве инспирираат да се стремите повисоко

Умните зборови на едни од најинспиративните жени кои успеале да ја променат и предефинираат науката.

10 ѕвезди кои иствремено се и доктори на науки

Има голем број славни личности кои покрај убавина и мускули, поседуваат и мозок.
Датум: 04 јан 2016

Познати личности кои заработуваат и после смртта

Она што сега следува е листа на познатите личности кои заработуваат и после нивната смрт. Нивната слава и понатаму живее!

Со техниката 5-3-2 мислите ќе ви бидат позитивни, а животот поубав и посреќен

Оваа едноставна техника е толку многу ефикасна што научниците ја патентирале. За само 10 денови можете да го промените текот на вашите мисли од негативни во позитивни.

Што открива месецот на раѓање за вашето здравје?

Едно истражување спроведено на универзитетот Колумбија покажало поврзаност помеѓу месецот на раѓање и човечкото здравје.

Научниците откриле зошто лебот секогаш паѓа на намачканата страна

На сите ни се случило понекогаш лебот да ни падне од рака и да се преврти на намачканата страна. Научниците го имаат одговорот на оваа мистерија.

Научниците откриле неверојатна поврзаност во телото за која досега не се знаело дека постои

Еден тим истражувачи од Универзитетот за медицина во Вирџинија откриле неверојатно откритие кое може да ги промени сите учебници.