7 начини да воведете традиции за да имате долга и стабилна врска

Имајте ваши посебни места, но никогаш не ги споделувајте со другите.

7 нешта што не ги знаете за вашите омилени поети

Некои од познатите поети имале навистина чудни барања и ексцентрични навики.

Едноставна навика што му помогнала на Бетовен да стане генијалец

Сличен метод користеле и неговите колеги Густав Малер и Бенџамин Бритен.

8 добри причини да престанете постојано да се извинувате

За некои луѓе извинувањето е вистински предизвик и тешко им е да признаат дека се грешка. Сепак, постојат и луѓе кои го прават спротивното и претеруваат со извинувањето.

За само 30 секунди: Навика со која ќе ја вратите заљубеноста од почетокот на љубовната врска

После почетниот занес, големата заљубеност и страст во врската, најчесто доаѓа до мало емотивно затишје. Оваа навика ќе ви помогне да го пребродите.

Омилениот утрински ритуал: Зошто сите ние толку многу го сакаме кафето?

Нашите утрински ритуали не можат да се замислат без филџан кафе, а ние ви потврдуваме зошто кафето е добра и здрава навика.

Веднаш ослободете се од нив: Навики што ја намалуваат вашата креативност

На кои начини си се попречувате самите и останувате убедени дека не сте баш креативна личност?

Како да стекнете навика да читате по една книга месечно?

Секојпат кога ќе завршиме со некоја неверојатна книга, ја имаме истата мисла: „Зошто не го правам ова почесто?“

Изберете хороскопски знак и дознајте ја малата валкана тајна што ја крие од сите

Без разлика дали сакате да признаете или не, секој има одредена валкана навика.

9 работи што ќе ви се случат ако престанете да гледате телевизија

Можете ли да си ги замислите животот без телевизија?

Ќе останете изненадени: Експертите за коса советуваат наутро да ја прескокнете оваа вообичаена навика!

Постои една ситна навика која никогаш не ја прескокнуваме, а која всушност не се наоѓа на списокот на посакувани утрински навики.

Неколку начини да го избегнете јадењето во доцните часови

Повеќето луѓе имаат навика да јадат доцна навечер, кога седат пред телевизија или пред компјутер.