16 декември 2019 | Кафе пауза

Сексуална астролошка компатибилност: Близнаци и Вага

Близнакот ќе ја обожава убавината и социјалниот шарм на Вагата. Таа ќе ужива во одличните разговори, интересните вечери и незаборавниот секс кој ќе го има со Близнакот.
Датум: 16 дек 2019
, Автор:

10 интересни божиќни традиции ширум светот

Како што постојат традиционални обичаи кај нас, така тие постојат и ширум светот. Од Кина до Италија, од Франција до Грција, еве ги божиќните обичаи кои сигурно ќе сакате да ги дознаете.

Како да направите полнети круши?

Погледнете го овој рецепт за полнети круши кои ќе им се допаднат на сите оние кои го сакаат слаткиот вкус на мед и овошје.

Применете го овој трик при користењето на машината за миење садови за да го спречите насобирањето маснотии

Стручните лица препорачуваат да го користите овој трик за машината за садови подолго да ви трае.

Оваа загатка ќе ја решат само најпаметните: Кој број треба да стои наместо Симба?

Оваа загатка е класичен вид математичка задача во која треба да ја забележите врската помеѓу броевите и да ја продолжите низата.

Интервју со Даниел Китески: Најголемите животни лекции се наоѓаат надвор од нашата комфорна зона

Даниел Китески има посетено многу дестинации и на неговиот блог Passport Symphony ќе пронајдете многу непознати места и корисни совети за вашите следни патувања.

Кои се причините поради кои секој хороскопски знак е склон кон токсични врски?

Дознајте кои се слабостите на секој хороскопски знак во однос на избирањето партнер кој освен убавите моменти ќе им донесе и болни спомени.

Како лошиот избор на зборови може да ги повреди жените повеќе отколку што изгледа?

Надира напишала емотивен текст кој го опишува животот на три жени, покажувајќи дека секогаш постои нешто повеќе од тоа што го гледате на површината.

Применете ја оваа едноставна навика за брзо слабеење и имајте долготрајни резултати

Се чини дека оброците распределени во временски ограничена рамка се делотворни затоа што се ускладени во цикличен ритам, односно се во согласност со биолошкиот часовник на секој поединец.

5 совети како зимата да ја претворите во магично и пријатно годишно време

Зимата може да биде ладна и депресивна, но и магична и пријатна. Сè е до вашата перцепција, а со помош на овие совети засакајте ја уште денес!

„Бритиш Американ Тобако“ стана работодавач-партнер во седум различни земји!

„БАТ“ во Македонија е првата компанија која го добива ова престижно признание!
Датум: 16 дек 2019
, Автор:

Млади иноватори креираа дигитални решенија за инклузија на деца и млади со попреченост

Избрани пет тима кои ќе ја реализираат својата идеја и ќе продолжат во втората фаза на на вториот глобален Generation Unlimited младински предизвик.
Датум: 16 дек 2019
, Автор: