20 кул предмети коишто не сме ни знаеле дека ни се потребни, а се неверојатно практични

Будилник којшто мириса на кафе, хулахопки со испечатени тетоважи и овие 18 други практични предмети и гаџети, ќе ви го направат животот поедноставен и позабавен.

Најмодерните старци кои докажуваат дека годините се само бројка

Овие мажи иако се доволно стари за да земаат пензија, сепак изгледаат фантастично, дури и подобро од некои млади момци!

Погледнете како живеат вистинските модерни принцези

Спротивно од сите верувања и замисли, принцезите од реалниот свет не се ликови од бајки, туку се едноставни модерни девојки кои живеат нормално.

6 нови начини на кои можете да ја носите маслинесто зелената боја оваа пролет

Маслинесто зелената боја можете да ја носите кога сакате да се чувствувате приземно, лежерно и кул.

Направи сама: Модерни и шик балетанки на врзување

Претворете ги старите досадни балетанки во шик и тренди обувки на врзување.

Едноставни, секси и стилски модни комбинации: Предлози за урбани вечерни излегувања!

Секој петок и сабота, девојките се соочуваат со истиот проблем – безнадежно стојат пред гардероберот запрашувајќи се што да облечат...

Нов vs. половен феминизам

Феминистичкото движење некогаш и денес. На што се базира денешниов облик на модерен феминизам? Дали се зборува повеќе отколку што се прави?
Датум: 08 сеп 2013
, Автор:

Модерните пријателчиња од зоолошката градина

Волкот е облечен како вистински џентлмен, прасето е спремно за „жежок“ состанок, носорогот е опасен тип во кожна јакна, коалата е спремна за на одмор, а жабата ве шармира со поглед.
Датум: 30 мар 2013
, Автор:

Добрата страна на модерните седум смртни гревови

Озборувањето, лажењето и суровоста може да влијаат лошо на личноста и да го уништат пријателството, но овие карактеристики во умерени количини може да бидат добредојдени.
Датум: 05 сеп 2012

Елегантни женски ракавици за во зима

Можеби сме шармирани од нивниот стар холивудски сјај, но сепак во најстудените денови има нешто што прави да се чувствуваме многу пријатно кога ќе ги лизнеме рацете низ еден добар пар женствени ракавици.
Датум: 19 фев 2012
, Автор:

Некогаш цркви, денес модерни куќи

Архитектонската компанија „Zecc Architecten“ направила два необични проекта. Две напуштени цркви кои се наоѓаат во Утрехт, Холандија, тие ги претвориле во прекрасни фамилијарни домови за живеење.

Ултрамодерните канцеларии на „MTV“ во Берлин

Новоорганизираните канцеларии, сали за состаноци и соби за рекреација се приспособени да ги задоволат модерните побарувања.
12