Некогаш цркви, денес модерни куќи

Некогаш цркви, денес модерни куќи

Архитектонската компанија „Zecc Architecten“ направила два необични проекта. Две напуштени цркви кои се наоѓаат во Утрехт, Холандија, тие ги претвориле во прекрасни фамилијарни домови за живеење. Ентериерот во куќите е стилски, а од надворешниот изглед на градбите ништо не е променето. Исто така, некои елементи од поранешниот ентериер од црквите се оставени недопрени, па така во комбинација со модерното, се добива нов, интересен, уникатен изглед. Па што мислите, би живееле ли вие во ваква куќа?Некогаш цркви, денес модерни куќиНекогаш цркви, денес модерни куќиНекогаш цркви, денес модерни куќиНекогаш цркви, денес модерни куќиНекогаш цркви, денес модерни куќиНекогаш цркви, денес модерни куќиНекогаш цркви, денес модерни куќи—————————————————————————————————————————————————-
—————————————————————————————————————————————————-
Некогаш цркви, денес модерни куќиНекогаш цркви, денес модерни куќиНекогаш цркви, денес модерни куќиНекогаш цркви, денес модерни куќиНекогаш цркви, денес модерни куќи
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

CIP – Каталогизација во публикација
Национална и универзитетска библиотека “Св. Климент Охридски”, Скопје
004.774.6(035)
352:004.774.6(497.7)(035)
DORACAK për [[wiki]] / [autorë rë tekstit Kiril Simeonovski …
и др.]. – Shkup : Fondacioni Metamorfozis, 2011. – 76 стр. :
илустр. ; 20 см
Превод на делото: Прирачник за [[вики]]
ISBN 978-608-4564-22-5
1. Simeonovski, Kiril [автор]
а) Програмски алатки за организирање на Веб содржини – Прирачници
б) Локална самоуправа – Програмски алатки за организирање на Веб
содржини – Македонија – Прирачници
COBISS.MK-ID 89569034


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Смајли Reply

    Premnogu e sterilno!

  2. EL Reply

    Se gubi toplinata na domot….

Остави коментар