Неодолив шејк со кафе и чоколадо

Неодолив шејк со кафе и чоколадо

Освежителен и расонувачки, погоден за во секој дел од денот…Неодолив шејк со кафе и чоколадоПотребни состојки:

 • 1 лажичка инстант кафе
 • 200 мл млеко
 • 20 мл чоколаден сируп
 • 1 лажичка екстракт од ванила
 • 2 лажички шеќер
 • 6 коцки мраз
 • шлаг
 • чоколадни трошки
 • чоколаден прелив

Начин на подготовка: Постапката за подготвување на овој шејк е многу едноставна. Земете ги сите состојки и сипете ги во блендер. Мешајте ги додека не добиете хомогена смеса. Сипете ја смесата во висока стаклена чаша и декорирајте со шлаг, чоколаден прелив и чоколадни трошки.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

 1. simona risteska Reply

  top e za pijanje

 2. goran Reply

  nanevski goran

Остави коментар