Куче херој пронашло напуштени мали мачиња пред умирање, ги донело дома и им станало „мајка“

Банер е вистински херој, посветена на помагање на другите животни, како и на луѓето. Таа треба да ни биде пример на сите нас!

Работа од соништата: Гушкач на мачиња

Без разлика што работите сега, да бидете гушкач на мачиња со полно работно време сигурно е многу позабавно.

Најлутите мачиња што некогаш сте ги виделе!

Листата на нешта што можат да ги налутат мачките е бесконечна: Чудни луѓе, нова околина, други мачки, животни и слично.

Најслатките насмеани мачиња

Погледнете ги овие насмеани мачиња и ќе сфатите дека тие се крзнени топчиња полни со љубов.

Љубовната приказна на овие две мачиња ќе ве разнежи!

Изгледа дека навистина љубовта е насекаде, а овие мачиња нѐ потсетија токму на тоа.

Тогаш и сега: Како технологијата го променила животот на мачињата?

Модерната технологија можеби е корисна за луѓето, но е многу збунувачка за мачињата.

Зошто сме зависни од слатките и убави работи?

Сте се запрашале ли некогаш зошто ги обожаваме слатките работи како животинките, бебињата па дури и естетски убавите предмети?

Мачиња кои обожаваат да ја набљудуваат човечката храна

Не е ни чудно што храната изгледа толку вкусно кога има вакви чувари.

Ако различните видови кафиња беа мачиња, тие ќе изгледаа вака…

Кој би рекол дека и од кафето може да се создава уметност...

Неодоливи модни додатоци за вашите миленици

Една нова компанија решила да го преземе концептот за мода за миленици и да го претвори во прифатлив и интересен тренд.
Датум: 06 јан 2016

Мајки со мачиња: Погледнете ја гордоста на овие мачки со нивните преслатки малечки

Овие фотографии ќе ви ја покажат топлата мајчинска мачкина љубов и со сигурност ќе ви ја исполнат душата со задоволство.