Најлутите мачиња што некогаш сте ги виделе!

Мачињата се слатки, неодоливи и нежни, освен ако не станале на лева нога! Тогаш тие се претвораат во мали крзнени демони со убиствен поглед. Листата на нешта што можат да ги налутат мачките е бесконечна: Чудни луѓе, нова околина, други мачки, животни и слично. Ако вашето маче минува низ промени на расположението, најдобро е да му дадете малку простор, а нема да погрешите и ако го почестите со неговата омилена храна.

Најлутите мачиња што некогаш сте ги виделе!

Погледнете ги овие фотографии од лути мачиња, кои дури и кога се бесни како рисови, мора да признаеме дека сѐ уште се неодоливо слатки…

Најлутите мачиња што некогаш сте ги виделе!

Најлутите мачиња што некогаш сте ги виделе!

Најлутите мачиња што некогаш сте ги виделе!

Продолжете на следната страница за останатите фотографии…

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар