Мажите и жените откриваат што најмногу ги нервира кај спротивниот пол

Мажите и жените откриваат што најмногу ги нервира кај спротивниот пол

Не е нов фактот дека мажите и жените се потполно различни суштества. Ништо ново не е ниту несфаќањето на навиките на спротивниот пол. Прашавме неколку мажи и жени кои навики најмногу ги излудуваат кај нивните „подобри“ половини и одговорите што ги добивме се многу интересни и малку неочекувани.

8 цврсти докази дека вашиот партнер воопшто не ве цени

5 нешта што мажите најмногу ги нервира кај жените

1. Оставање козметички производи на сите страни.

2. Потреба за нови обувки, иако веќе имаат идентични дома.

3. Пријателката за трчање, со која континуирано се дружат наместо да трчаат.

4. Константната потреба за допишување.

5. Предолгото подготвување и драматизирањето околу целулитот.

5 нешта што жените најмногу ги нервира кај мажите

1. Промена на однесувањето и паѓање на интересот кога ќе сфатат дека се на сигурно.

2. Недостаток на внимание и вклученост, особено во текот на разговорот.

3. Целосното неразбирање на потребата да се одвојува шарената од белата облека.

4. Несериозно сфаќање на кујнските обврски.

5. Недостаток на романтика и склоност кон заборавање на важните датуми.

Која е најголемата разлика меѓу мажите и жените?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар