Карела: Природен инсулин во форма на тропско овошје

Карелата традиционално се користи во готвењето и медицината кај народите од Азија, Африка и Јужна Америка.

Практичен трик кој ќе ви ги скрати маките: Како да ги проширите тесните чевли со вода?

Секоја жена барем еднаш во животот се соочила со проблемот тесни чевли.

Астрологијата ни ги открива најпаметните хороскопски знаци

Кои хороскопски знаци имаат потенцијал да бидат вистински генијалци?

Вие сте диви, природни и прекрасни и време е да почнете да се сакате себеси

„Самите вие, исто како и секоја друга личност во универзумот, ја заслужувате својата љубов.“ – Буда

Гледајте ја шестата епизода на „Фчерашни новости“ во недела на „Телма“

Авантурите на претседателот Иванов, потопувањето на галијата и уште една мега инвестиција во спортот...
Датум: 28 мај 2016
, Автор: