Љубовната приказна на овие две мачиња ќе ве разнежи!

Луи и Луна се две посвоени мачиња кои станаа вистинска Интернет сензација. Тие се прославија со нивната фотографија на која се бакнуваат до новогодишна елка. Изгледа дека навистина љубовта е насекаде, а овие мачиња нѐ потсетија токму на тоа.

Љубовната приказна на овие две мачиња ќе ве разнежни!

„Откако ги посвоив, тие се неразделни и сѐ прават заедно. Тие спијат, јадат и ја уништуваат мојата елка заедно како тим!“, изјавил нивниот сопственик Џејмс од Флорида.

Љубовната приказна на овие две мачиња ќе ве разнежни!

Џејмс е многу среќен што љубовта на овие две 10-месечни мачиња послужила како инспирација за многу луѓе.

Љубовната приказна на овие две мачиња ќе ве разнежни!

„Многу луѓе коментираа дека фотографијата им го разубавила денот. Имаше коментари и од типот ’Се расплакав од што е убава фотографијата’. Сакам да ги гледам луѓето среќни и драго ми е што тие пронаоѓаат среќа во фотографии од мачки“, објаснил Џејмс.

Љубовната приказна на овие две мачиња ќе ве разнежни!

Дури и да не сте љубители на мачки, нема сомнеж дека овие фотографии ќе ве разнежат и ќе ви го стопат срцето. Освен тоа, ќе го почувствувате духот на празниците и ќе се сетите на најголемата сила во светот – љубовта.

Љубовната приказна на овие две мачиња ќе ве разнежни!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар