Трикови со маскара што ќе направат вашиот поглед да биде прекрасен, возбудлив и предизвикувачки

Ако не можете да го замислите вашиот ден без маскарата, тогаш денес ви даваме малку инспирација, но и мал предизвик.

15 кул факти за маскарата кои сигурно не ги знаевте

Истражувањата покажале дека дури 95% од жените наутро не излегуваат од домот без маскара.

Маскарите во боја се вистински моден хит оваа сезона: Одберете ја идеалната за вашите очи

Немојте да заборавате на шарениот свет на маскарата, бидејќи токму сега е вистинското време да почнете да ја користите неговата разновидна палета на бои.

7 работи кои професионалните шминкери никогаш не ги прават

Професионалните шминкери можат да ни дадат најдобри совети околу тоа како правилно да се шминкаме, но и како правилно да ја чуваме сета козметика.

Освојувајте со поглед: Едноставни мејкап трикови за девојките со крупни очи

Неколку совети кои ќе ги направат вашите очи покрупни, а вашиот поглед женствен, отворен и предизвикувачки

5 причини поради кои вашите трепки изгледаат лошо

Доколку ги поправите овие грешки, заедно со правилно нанесување и одбирање соодветна маскара, вашите очи ќе заблескаат со посебен сјај.

Топ совети: Како да го спречите размачкувањето на шминката околу очите?

Нема ништо полошо од тоа кога шминката ќе се размачка околу очите!

Сестрите Кардашијан советуваат: 5 златни правила за поставување вештачките трепки

Сестрите Кардашијан се познати по својот совршен изглед, а нивните секојдневни селфи фотографии што ги објавуваат на социјалните мрежи дополнително го потврдуваат тоа.

Целосен водич за правилно шминкање на очите

Конечно, лесен начин да ги совладате сите тие комплицирани туторијали!

Летно бјути освежување: 5 начини да носите маскара во боја

Маскарите во боја не се само за адолесцентките кои експериментираат со својот изглед. Со мали прилагодувања, шарените маскари се одлична промена за сите жени.

6 третмани за убавина кои се застрашувачко лоши за вас

Секој пат кога практикувате одредени третмани за убавина, вие се изложувате себе на сериозен ризик.
12